Ще у 2014 році, завдяки зусиллям Державного концерну «Укрторф» в с.м.т. Ірдинь Черкаської області було відновлено роботу торфозаводу, здійснювався видобуток торфу. Були робочі місця, сплачувалися заробітна плата та податки. У 2016 році, тодішній керівник Державного підприємства «Київторф» Б. Собора, без погодження Державним концерном «Укрторф», що передбачено статутом підприємства, та за сприяння окремих посадовців Міненерговугілля України, розпочав процедуру банкрутства Дочірнього підприємства «Черкаситорф».

Наслідки банкрутства наочно показані у цьому відео: ні виробництва, ні роботи і ніякої перспективи для населення цього забутого усіма «високо і недуже посадовцями» держави та місцевого самоврядування. Видовище – жахливе. Зруйнований завод, покинуті торфодільниці, розібрана залізниця, безробіття, безнадія та пияцтво серед мешканців.

На жаль, саме така перспектива уготована й іншим подібним містечкам, які за радянських часів були побудовані саме як соціальна інфраструктура торфодобувних підприємств: м. Семенівка (Ірванцівський торфобрикетний завод), с. Смолин (Смолинський торфобрикетний завод) Чернігівської області; с.м.т. Миролюбів (Озерянський торфозавод) Житомирської області.

Сьогодні на цих підприємствах ще спостерігаються спроби самих трудових колективів здійснювати виробництво без підтримки державної влади, яка своєю байдужістю, безвідповідальністю та бездіяльністю продовжує руйнувати залишки, потужної у минулому, потенційно прибуткової торфодобувної галузі.

І приватизація тут проблем не вирішить.

 

Ви можете залишити відгук або трекбек зі свого сайту.

Ваш відгук